2009-11-13
SENIŪNAIČIAMS ĮTEIKTI PAŽYMĖJIMAI.

Savivaldybės seniūnijose savo veiklą pradeda daugiau nei šešios dešimtys seniūnų pagalbininkų - seniūnaičių. Seniūnaitijų gyventojų išrinkti žmonės savo veiklą vykdys visuomeniniais pagrindais. Šiaulių rajono gyventojai dviems metams išrinko 64 seniūnaičius. Jiems Savivaldybės vadovai palinkėję sėkmingo darbo, įteikė pažymėjimus, o seniūnai gėlių.


Meras Algimantas Gaubas trumpai apžvelgė savivaldos pokyčius šalyje, kalbėjo apie šiandienos finansinę situaciją Savivaldybėje, kvietė visus būti aktyviais pagalbininkais ir patarėjais. „Linkiu, kad gerai sutartumėte su seniūnais, savo patarimais ir realiu darbu padėtumėte jiems spręsti iškylančiais problemas. Tik tada bus galima nuveikti daugiau gerų darbų, - kalbėjo meras Algimantas Gaubas. - Žinau, kad daugeliui iš jūsų jau ir iki šiol rūpėjo savo kaimo problemos, nes  esate bendruomenių pirmininkai, todėl žmonės jumis pasitikėjo dar kartą."

Tarp seniūnaičių daugiau moterų, jų išrinkta 41, o vyrų - 23. Vyriškiausios seniūnijos yra Kuršėnų miesto ir Karių, kur vyrų seniūnaičiais išrinkta daugiau nei moterų. Moteriškiausios - Meškuičių ir Šakynos, kuriose visos seniūnaitijos patikėtos moterims. Jauniausia seniūnaitė išrinkta Ginkūnų Aušros seniūnaitijoje - ja tapo devyniolikmetė Indrė Birutytė. Merginos žodžiais, ji į seniūnaičių rinkimus ėjusi savo noru, nes mėgsta visuomeninį darbą, jau ir anksčiau yra padėjusi organizuoti ne vieną Ginkūnuose vykusį renginį.

Seniūnaičių veiklos kompetencija, sueigos nuostatai yra patvirtinti Šiaulių rajono savivaldybės tarybos sprendimu.